"To nieprawda" - mówi rzeczniczka kibucu w odniesieniu do jednej z historii przedstawionych w kontrowersyjnym artykule gazety.

Według rzeczniczki kibucu Be'eri, który został zidentyfikowany przez Times jako miejsce ataku, dwie z trzech ofiar wyróżnionych przez New York Times w opublikowanym w grudniu artykule, w którym twierdzono, że Hamas celowo wykorzystał przemoc seksualną podczas ataków z 7 października, nie były w rzeczywistości ofiarami napaści na tle seksualnym.

Odrzucenie doniesień Timesa z kibucu przez rzeczniczkę Be'eri Michale Paikin jeszcze bardziej podważa wiarygodność kontrowersyjnego grudniowego artykułu gazety "'Screams Without Words': Jak Hamas wykorzystał przemoc seksualną 7 października".

Artykuł Timesa opisywał trzy domniemane ofiary napaści na tle seksualnym, dla których podał konkretne informacje biograficzne. Jedną z nich, znaną jako "kobieta w czarnej sukience", była Gal Abdush. Niektórzy członkowie jej rodziny zakwestionowali twierdzenia Timesa. Pozostałe dwie domniemane ofiary to bezimienne nastoletnie siostry z Kibucu Be'eri, których dokładny wiek został wymieniony w New York Times, co umożliwiło ich identyfikację.

Według danych ofiar ataku w kibucu z 7 października, z publicznej listy izraelskiego rządu, a także strony pamięci utworzonej przez samą społeczność, ofiarami w kibucu Be'eri odpowiadającymi opisowi w artykule New York Timesa były siostry Y. i N. Sharabi w wieku 13 i 16 lat. (The Intercept zidentyfikował dziewczyny, ale nie podaje ich imion).

"Nie, one po prostu zostały zastrzelone. Mówię "tylko", ale zostały zastrzelone i nie były wykorzystane seksualnie".

Zapytana o twierdzenia New York Timesa, Paikin niezależnie podała ich nazwisko. "Mówisz o dziewczynach Sharabi?" - powiedziała. "Nie, one po prostu zostały zastrzelone. Mówię "tylko", ale zostały zastrzelone i nie były wykorzystywane seksualnie". Paikin zakwestionowała również graficzne i bardzo szczegółowe twierdzenia izraelskiego sanitariusza sił specjalnych, który służył jako źródło zarzutu, który został opublikowany w New York Times, Washington Post, CNN i innych mediach. "To nieprawda" - powiedziała The Intercept, odnosząc się do twierdzeń ratownika medycznego na temat dziewcząt. "Nie były wykorzystywane seksualnie".

"Podtrzymujemy tę historię i nadal informujemy o kwestii przemocy seksualnej w dniu 7 października" - powiedziała The Intercept rzeczniczka Times Danielle Rhoades Ha.

Rzecznik izraelskiego rządu, Eylon Levy, odegrał wiodącą rolę w połączeniu anonimowego ratownika medycznego z międzynarodowymi mediami.
(...)